Grattis

Vill du ha med ditt tävlingsresultat så skicka ett mail till webmaster
Resultat till FB skicka in info och bild på dig och hunden till webmaster

2022-10-02 Falkenbergs BK  Hallandskampen

Falkenbergslaget kom på 4:e plats och bestod av
Amanda med Nemez (lydnad)
Frida med Spira (bruks)
Ingrid med Putte (lydnad)
Tina med Elton (bruks)
Detta är en inofficiell tävling där distriktets klubbar tävlar mot varandra i lag om 2 ekipage i varje gren, appellklass spår och startklass lydnad. 
Fullständiga resultat här

2022-10-02 Ullareds BK

Eivor Orsander med Gilla blev godkända i lägreklass skydd med 423,25p och en tredje plats

2022-10-02 SBK Halmstad-avd

Alexandra Fors med Ziri  blev kvalificerade i avancerad klass med 95p och en andra plats
Tobias Nilsson med Opti blev kvalificerade i avancerad klass med 90p
Alexandra Fors med Ziri  blev kvalificerade i avancerad klass med 87p och fick titeln RLD A

2022-10-01 SBK Halmstad-avd

Sylvia Johansson och Hera blev kvalificerade i nybörjarklass med 76p
Sylvia Johansson och Hera blev kvalificerade i nybörjarklass med 92p och fick titeln RLD N
Anna-Karin Larsson och Lovis blev kvalificerade i nybörjarklass med 72p

2022-10-01 Smålandsstenar BK

Kerstin Nilsson och Jazzi blev uppflyttade till lägreklass spår med 229p och en andra plats 

2022-09-10 Kind BK

Tobias Nilsson med Opti som fick 86p i rallylydnad avancerad klass och blev kvalificerade med en 1:a plats

2021-10-17 Falkenbergs BK

Jenny Wibäck med Gnutten fick 184p och blev uppflyttad till lägre klass med en 3:e plats
Anneli Andersson med Soto fick 148.5p och blev godkända i appellklass

2021-09-11 Oskarströms BK

Tobias Nilsson med Opti som fick 91p i rallylydnad fortsättningsklass och blev kvalificerade

Tobias Nilsson med Opti som fick 96p i rallylydnad fortsättningsklass och blev kvalificerade

2021-08-08 Enköpings BK

Eivor Orsander och Gilla blev uppflyttade till elitklass spår med 488.25p och en tredje plats

2021-07-10 Varbergs BK

Emma Karlsson och Junis fick 177,5p i startklass med uppflyttning och en tredje plats

Amanda Reneby och Bill fick 285p i klass 1 med första pris och en andra plats

2020-10 31 Falkenbergs BK

Jörgen Gustafsson med Stig Helmer fick 194,25p och blev uppflyttade till lägre klass
Karin Svensson med Ärta fick 192,5p och blev uppflyttade till lägre klass

2020-10-24 Falkenbergs BK

Alexandra Fors med Ziri som fick 81p i rallylydnad nybörjarklass och blev kvalificerade

2020-10-05 SBK Halmstad avd

Tobias Nilsson med Opti som fick 91p i rallylydnad fortsättningsklass och blev kvalificerade

Tobias Nilsson med Opti som fick 94p i rallylydnad fortsättningsklass och blev kvalificerade
Pia Söderlund med Mimmi som fick 92p i rallylydnad fortsättningsklass och blev kvalificerade

2020-09-27 Falkenbergs BK

Kerstin Hjelm med Dixi fick 534,5p och fick certpoäng i elitklass spår

2020-09-19 SBK Halmstad avd

Karin Svensson med Ärta fick 183p och fick uppflyttningsresultat i startklass samt blev 3:a
Anita Johansson med Maja fick 137,5p och blev godkända i startklass

2020-03-07 Falkenbergs BK

Anita Johansson med Maja fick 135,5p och blev godkända i startklass
Anna Furuholm Karlsson med Aston fick 121p och blev godkända i startklass

Karin Fjellström med Zoya fick 276p och fick ett förstapris i klass 1 med klassvinst


2019-10-27 Falkenbergs BK

Emma Karlsson med Junis som fick 185p i startklass  och fick uppflyttningsresultat i startklass samt blev 2:a
Jörgen Gustafsson med Stig Helmer som fick 171,5p  och fick uppflyttningsresultat i startklass

2019-10-05 SBK Halmstad avd

Tobias Nilsson med Opti som fick 86p och delad 2:a  i rallylydnad nybörjarklass och blev kvalificerade samt fick titeln RLD N
Kerstin Kullendorff med Enya som fick 75p i rallylydnad nybörjarklass och blev kvalificerade

Tobias Nilsson med Opti som fick 89p och delad 1:a i rallylydnad nybörjarklass och blev kvalificerade

Kerstin Hjelm med Dixi som fick 75p i rallylydnad fortsättningsklass och blev kvalificerade

Kerstin Hjelm med Dixi som fick 78p i rallylydnad fortsättningsklass och blev kvalificerade

2019-09-07 Svenska Briardklubben

Tobias Nilsson och Opti fick 457p och blev godkända i elitklass spår

2019-09-01 Svenska Briardklubben

Tobias Nilsson och Opti fick 99p i rallylydnad nybörjarklass och blev kvalificerade

Tobias Nilsson och Opti fick 99p i rallylydnad nybörjarklass och blev kvalificerade

2019-03-02 Falkenbergs BK

Carina Ranagården och Zorro fick 171p och fick uppflyttningsresultat i startklass
Anita Johansson och Maja fick 157p och blev godkända i startklass

2018-10-07 Falkenbergs BK

Kerstin Hjelm och Kenzi fick 460,5p och blev godkända i elitklass spår

2018-06-06 Falkenbergs BK

Pamela Johansson och Aliize fick 168p och ett uppflyttningsresultat i startklass och vann klassen

2018-04-14 Gislaved Västbo BK

Kerstin Hjelm och Kenzi fick 508,5p och blev uppflyttade till elitklass spår
Tobias Nilsson och Opti fick 484p och blev uppflyttade till elitklass spår

2018-03-03 Falkenbergs BK

Sylvia Johansson och Ixi fick 155,5p och blev godkända i startklass
Anita Johansson och Maja fick 147p och blev godkända i startklass
Sarah Svensson och Sally fick 143,5p och blev godkända i startklass

Jeanette Hallman och Lusan fick 281p och fick ett förstapris i klass 1 med klassvinst

2017-10-29 Falkenbergs BK

Kerstin Hjelm och Kenzi fick 247,5p och ett andrapris i klass 1 

2017-10-08 Falkenbergs BK

Alexandra Hoff och Larsson fick 433,75p och blev uppflyttade till högre klass skydd och vann klassen

Janne Svensson och Dina fick 477,75p och blev godkända i högre klass skydd och kom på tredje plats

2017-10-07 Falkenbergs BK

Anders Olsson och Lennox har genomfört mentaltest och blivit godkända med 385p
Camilla Torstensson och Falcon har genomfört mentaltest och blivit godkända med 380p

2017-10-01 Falkenbergs BK

Lotta Svensson och Enock har genomfört mentaltest och blivit godkända med 435p 

2017-09-24 Falkenbergs BK

Jörgen Gustafsson och Lillis fick 407,5p och blev godkända i elitklass spår

2017-09-10 Falkenbergs BK

Tobias Nilsson och Opti har genomfört mentaltest och blivit godkända med 334p

2017-06-06 Falkenbergs BK 

Ann-Cathrin Köster och Alice fick 144p och blev godkända i startklassen
Pernilla Stjernfeldt och Buster fick 141p och blev godända i startklassen

Jenny Wibäck och Pingu fick 269p och fick ett förstapris i klass 3, med en första placering
Cecilia Arvidsson och Mini fick 260p och fick ett förstapris i klass 3, med en andra placering

2017-04-09 Falkenbers BK

Kerstin Hjelm och Dixi fick 504p och blev uppflyttade till elit klass sök och kom på en tredje plats

2017-04-08 Falkenbers BK

Annika Bengtsson och Effes har genomfört mental hundbeskrivning med känd mental status

2017-04-02 Falkenbergs BK

Tobias Nilsson och Opti fick 504,75p och blev uppflyttade till högre klass spår och kom på en andra plats
Lise-Lott Svensson och Enock fick 448,25p och blev godkända i lägre klass spår
Kerstin Nilsson och Sapphire fick 430p och blev godkända i lägre klass spår

2017-03-26 Falkenbergs BK

Vicki Strömborn och Challe har genomfört mentaltest och blivit godkända med 394p

 

Gamla grattisar hittar du här