Klubbmästerskap 2019

2019 års klubbmästare

Bruks: Kerstin Hjelm och Kenzi
Lydnad: Tove Dahl och Kian
Nose Work: Eva Ulveskog och Milou
Rallylydnad: Ann-Therese Persson och Isa

Hundracet: Tove och Kian, tid 09.36

Stort GRATTIS!

Resultat

Klubbmästerskap Nose Work 2019
Klass1            
Plac Namn Hund Antal funna gömmor Antal fel Första gömman Totaltid
1 Eva Ulveskog Milou 6 0 00.54.26 03.57.00
2 Therese Strand My 6 0 00.33.82 04.35.16
3 Christina Beskow Titti 6 0 00.28.45 04.45.21
4 Anette Nilsson Fenja 6 1 00.17.49 05.43.11
5 Bo Linde Donna 6 2 01.01.33 02.26.13
6 Sylvia Johansson Hera 6 2 00.34.09 05.59.63
7 Carina Hoffman Charley 6 4 00.17.43 04.51.45
8 Camilla Sjöberg Hilding 5 0 00.14.70 03.21.83
9 Lise-Lott Svensson Enock 5 0 00.21.09 04.12.96
10 Lisa Bergström Lotta 5 0 00.18.29 06.00.00
11 Pamela Johansson Siv 5 0 00.29.74 06.00.00
12 Anette Svensson Gnocchi 5 2 00.17.36 06.00.00
13 Helene Ginstmark Syrehn Honey 5 10 00.14.97 06.00.00
14 Hans Andersson Freja 4 2 00.43.03 04.23-73
             
Klass2            
Plac Namn Hund Antal funna gömmor Antal fel Första gömman Totaltid
1 Carola Carlsson Lina 5 0 00.18.22 05.34.15
2 Eva-Lena Danvik Mio 5 0 00.11.24 06.00.00
3 Therese Strand Alva 5 0 00.39.87 06.00.00
4 Camilla Sjöberg Glanzer 4 2 00.18.23 05.15.94
5 Annika Sahlin Bamse 4 2 00.15.71 06.00.00
             
Klubbmästerskap Rallylydnad 2019
Nybörjarklass          
Plac Namn Hund Poäng      
1 Hildur Persdotter Karlsson Charley 73      
2 Sylvia Johansson Hera 53      
3 Kerstin Kullendorf Enya 45      
4 Helene Ginstmark Syrehn Honey 38      
5 Anette Nilsson Fenja 32      
6 Eva Ulveskog Milou 2      
             
Fortsättningsklass          
Plac Namn Hund Poäng      
1 Ann-Therese Persson Isa 76      
2 Kerstin Hjelm Dixi 63      
3 Sylvia Johansson Ixi 50      
4 Hildur Perdotter Karlsson Molle 24      
             
Mästarklass          
Plac Namn Hund Poäng      
1 Tove Dahl Kian 75      
             
             
Klubbmästerskap Bruks 2019
Appellklass          
Plac Namn Hund Poäng %    
1 Pamela Johansson Siv 134 53,6    
             
Elitklass            
Plac Namn Hund Poäng %    
1 Kerstin Hjelm Kenzi 374 89    
2 Kerstin Hjelm Dixi 350 83,3    
             
             
Klubbmästerskap Lydnad 2019
Startklass            
Plac Namn Hund Poäng %    
1 Pamela Johansson Bosse 174,5 89,75    
2 Pamela Johansson Alice 152 76    
3 Sylvia Johansson Ixi 144 72    
4 Sylvia Johansson Hera 105 52,5    
             
Klass 1            
Plac Namn Hund Poäng %    
1 Tove Dahl Kian 288 90    
             
Klass 2            
Plac Namn Hund Poäng %    
1 Kerstin Hjelm Kenzi 211 65,9    
             
Hundracet 2019
             
Plac Namn Tid        
1 Tove och Kian 09.36        
2 Lotta och Enock 10.07        
3 Anders och Troja 10.17        
4 Hans och Freja 10.23        
5 Kerstin och Kenzi 10.27        
6 Hildur och Molle 10.87        
7 Kerstin och Enya 10.92        
8 Hildur och Charley 11.05        
8 Carolin och Prin 11.05        
10 Lotta och Nemo 11.14        
11 Sylvia och Hera 11.21        
11 Elsa och Spetsen 11.21        
13 Carolin och Mini 11.57        
14 Emma och Junis 11.89        
15 Carolin och Lumi 11.97        
16 Anette och Gnocchi 13.18        
17 Pamela och? 13.36        
18 Camilla och Glanzer 14.19        
19 Camilla och Hilding 14.88        
20 Camila och Nendaz 16.21        
21 Ann-Therese och Isa 16.80