Klubbmästerskap 2020

Grattis alla Klubbmästare 2020!

Bruks: Jörgen Gustafsson och Stig-Helmer
Lydnad: Karin Svensson och Ärta
Rallylydnad: Camilla Malmlöf och Doris
Agility small: Lena Eriksson och Sixten
Agility medium: Jocke Tangfelt och Liam
Agility large: Jocke Tangfelt och Decibel
Nose Work: Therese Strand och My

Hundracet: Karin och Ärta med tiden: 08:84 

Tack alla inblandade, tävlande och funktionärer.
/Kamilla, Kerstin, Hildur och Carola

Resultat

Bruks Appellklass  
Plac Förare Hund Total %  
1 Jörgen Gustafsson Stig Helmer 223.50 89,4  
2 Karin Svensson Ärta 166.00 66,4  
           
Bruks Lägre Klass  
Plac Förare Hund Total %  
1 Sofia Köster Zeb 367.50 66,66  
2 Eivor Orsander Gilla 336.00 55,55  
3 Pamela Johansson Bosse 208.00 57,77  
           
Bruks Högre Klass        
Plac Förare Hund Total %  
1 Pamela Johansson Aliiz 328.00 50,76  
           
Bruks Elitklass  
Plac Förare Hund Total %  
1 Kerstin Hjelm Dixi 403.00 60,23  
2 Kerstin Hjelm Kenzi 363.00 54,28  
           
           
Lydnad Startklass  
Plac Förare Hund Total %  
1 Karin Svensson Ärta 187.50 93,75  
2 Anders Nyström Pancho 170.00 85  
3 Jörgen Gustafsson Stig-Helmer 153.50 76,75  
4 Pamela Johansson Siv 129.50 64,75  
bröt Johanna Bernström Nando      
           
Lydnad Klass 1  
Plac Förare Hund Total %  
1 Pamela Johansson Aliiz 166.50 52,03  
2 Pamela Johansson Bosse 129.50 40,46  
bröt Eivor Orsander Gilla      
           
Lydnad Klass 2  
Plac Förare Hund Total %  
1 Kerstin Hjelm Kenzi 249.00 77,81  
           
           
Rallylydnad Nybörjare    
Plac Förare Hund Poäng    
1 Camilla Malmlöf Doris 87    
2 Sofia Köster Uffe 85    
3 Hildur Persdotter Karlsson Charley 84    
4 Therese Strand My 81    
5 Emelie Arasjö Gizmo 68    
6 Helene Ginstmark Syrhén Honey 60    
7 Helene Ginstmark Syrhén Nikki 58    
8 Cathrine Wickssell Lizzie 37    
           
Rallylydnad Fortsättning    
Plac Förare Hund Poäng    
1 Carina Ranagården Zorro 87    
2 Annika Sahlin Bamse 84    
3 Kerstin Hjelm Dixi 75    
4 Hildur Persdotter Karlsson Molle 64    
Samma poängsumma i båda klasserna. Delades på genom att titta på felen. 1 st 10 p-avdrag är större fel än 10 1p-avdrag
           
           
Hoppklass Small
Plac Förare Hund Tid Fel  
1 Lena Andersson Sixten 35:40:00 0  
  Thelma Ella     Disk
  Jocke Tangfelt Astrid     Disk
           
Agilityklass Small
Plac Förare Hund Tid Fel  
1 Lena Andersson Sixten 45:06:00 5  
  Thelma Ella     Disk
  Jocke Astrid     Disk
           
Hoppklass Medium
Plac Förare Hund Tid Fel  
1 Jocke Liam 32:03:00 5  
2 Kamilla Tyra 35:87 5  
  Christina Bolt     Disk
           
Agilityklass Medium  
Plac Förare Hund Tid Fel  
1 Jocke Liam 29:93 0  
2 Christina Bolt 51:03:00 10  
3 Kamilla Tyra 41:78 15  
           
Hoppklass Large
Plac Förare Hund Tid Fel  
1 Jocke Decibel 28:06:00 10  
2 Stefan Smilla 41:25:00 15  
  Hanna Ally     Disk
           
Agilityklass Large
Plac Förare Hund Tid Fel  
1 Jocke Decibel 25:94 0  
2 Stefan Smilla 42:25:00 5  
  Hanna Ally     Disk
           
Hoppklass X-large
Plac Förare Hund Tid Fel  
  Camilla Doris     Disk
  Evelina Eliot     Disk
           
Agilityklass X-large
Plac Förare Hund Tid Fel  
  Camilla Doris     Disk
  Evelina Eliot     Disk
           
           
NW Skattjakt 7 gömmor maxtid 6 minuter  
Plac Förare Hund Antal Fel Tid
1 Therese Strand My 7 0 05:08;78
2 Annika Sahlin Bonus 6 0 03:42;08
3 Kerstin Frankki Sunna 6 0 06:00;00
4 Lisa Hellström Ada 5 0 04:07;47
5 Helene Ginstmark Syréhn Nikki 5 0 06:00;00
6 Pamela johansson Siv 5 1 06:00;00
7 Sylvia Johansson Hera 5 6 04:18;62
8 Bo Linde Donna 4 1 02:36;19
9 Hans Andersson Freja 4 4 05:28;00
10 Emelie Arasjö Gizmo 3 3 06:00;00
11 Kamilla Björklander Tyra 2 0 04:58;07
  Christina Beskow Bolt Bryter    
           
           
Hundracet    
Plac Förare Hund Tid    
1 Karin Ärta 08:84    
2 Johanna Nando 09:28    
3 Annika Bonus 09:53    
4 Eivor Gilla 09:69    
5 Hans Freja 09:81    
6 Hildur Charley 09:94    
7 Kerstin Kenzi 10:15    
8 Anna Stinger 10:44    
9 Christina Bolt 10:47    
10 Kamilla Tyra 10:69    
11 Annika Bamse 10:94    
12 Hildur Molle 11:00    
13 Ingrid Putte 11:96    
14 Cathrine Lizzi 11:97    
15 Kerstin Sunna 12:12    
16 Evelina Eliot 12:13    
17 Lisa Ada 12:53    
18 Helene Honey 12:66    
19 Thelma Ella 14:03    
20 Emelie Gizmo 14:06    
21 Ebbe Sixten 15:31    
22 Carina Zorro 15:44    
23 Helene Nikki 15:63